REKLAMA

Zmiany w powiecie stopniowo następują [wideo]

W czerwcu 2019 roku w powiecie koneckim miały miejsce ponowne wybory samorządowe. Wtedy zwyciężyły dwa ugrupowania głoszące hasła zmian – Prawi i Solidarni z liderem Grzegorzem Piecem, czyli obecnym starostą koneckim oraz Nowy Powiat Roberta Plecha, z którego startowali między innymi obecny wicestarosta Wiesław Skowron i Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk. Zmiany zapowiadano na różnych płaszczyznach. Dziś przyglądamy się tej osobowej. 

REKLAMA

Od czasu wyborów zmieniły się osoby odpowiedzialne za zarządzanie w trzech ważnych wydziałach Starostwa Powiatowego. W Wydziale Komunikacji i Transportu wieloletniego naczelnika Zbigniewa Struzika zastąpiła Bożena Dąbrowska. W Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Katarzynę Zawrzykraj zastąpiła Lucyna Kołodziejczyk, a w Wydziale Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa stanowisko naczelnik pełnione wcześniej przez Agatę Binkowską, Witolda Wójcika, czy Mariana Króla teraz przejęła Lucyna Ziętek.

Do dużych zmian personalnych doszło także w jednostkach powiatowych. Dyrektorem w Domu Pomocy Społecznej „Etola” w Rudzie Pilczyckiej nie jest już Zofia Zięba, a funkcję tę pełni obecnie Iwona Wielgopolan. Z kolei w Powiatowym Urzędzie Pracy w Końskich w fotelu dyrektora Bożenę Urban zastąpił Jacek Werens.

REKLAMA

Przypomnijmy też, że decyzją nowej Rady Powiatu zlikwidowano filię PUP w Stąporkowie, której kierownikiem był Łukasz Świerczyński. W tej chwili w tym mieście funkcjonuje już tylko punkt informacyjno-konsultacyjny, w którym można załatwić najpilniejsze sprawy związane z zatrudnieniem.

REKLAMA

One thought on “Zmiany w powiecie stopniowo następują [wideo]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *