REKLAMA

Znamy szczegóły tegorocznego święta Gowarczowa!

Wraz z nastaniem roku 2024 Gowarczów odzyskało prawa miejskie. Aby uczcić tę okazję, nowy samorząd gminy wprowadza zmiany związane z corocznym świętem miasta. Znamy już szczegóły Dni Miasta i Gminy Gowarczów 2024!

REKLAMA

REKLAMA

Wydarzenie odbędzie się na początku sierpnia i jest organizowane przez Miasto i Gminę Gowarczów oraz lokalne Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę.

W piątek 2 sierpnia impreza będzie skupiona wokół Akcji Profilaktycznej „Zabawa bez wspomagaczy”. Rozpoczęcie o godzinie 16:00 od Przeglądu Form Artystycznych i Sportowych dzieci i młodzieży, o którym pisaliśmy TUTAJ. Na młodszych uczestników czekać będą animacje, warsztaty, dodatkowe koncerty, konkursy, pokazy OSP i innych służb mundurowych, a także piana party. Po południu na scenie wystąpi Alicja Okła z zespołem Divine, a piątek zakończony zostanie zabawą taneczną z muzyką elektroniczną i DJ-em.

Sobotnia impreza też rozpocznie się o godzinie 16:00. Na ten dzień zaplanowano I Jarmark Gowarczowski, czyli nową formułę przeglądu sołectw, kół gospodyń wiejskich i organizacji z terenu gminy. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie na lokalny przysmak. Każda grupa będzie mogła wystawić swoje stoisko.

Na scenie zaprezentują się lokalni i regionalni artyści, zespół ludowy „Bębnowianki”, czy zespół coverowy Biała Armia, z hitami kultowego Bajmu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół VIDEO, grający polską muzykę rozrywkową. Na zakończenie nie zabraknie zabawy w rytmie disco.

Podczas Dni Miasta i Gminy Gowarczów po raz pierwszy wręczone będą nagrody burmistrza – Złote Klucze, które zastąpią przyznawane dotychczas Wawrzyny.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *