REKLAMA

Urząd Marszałkowski popiera protest mieszkańców Słupi Koneckiej

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek spotkał się z wójtem Słupi Koneckiej Robertem Wielgopolanem by rozmawiać o planowanej budowie 31 olbrzymich kurników na terenie miejscowości Mnin i Czerwona Wola. Gosek rozumie obawy mieszkańców i popiera ich protest. 

REKLAMA

„Sejmik Województwa poparł petycję wójta Roberta Wielgopolana dotyczącą sprzeciwu budowy kurników w gminie Słupia Konecka” – poinformował na swoim facebooku marszałek Gosek.

REKLAMA

Przypomnijmy, że inwestor z Kielc chce a terenie Czerwonej Woli oraz Mnina w gminie Słupia Konecka zbudować 31 jeden potężnych kilkusetmetrowych „kurników”. W nich miałoby się znaleźć miejsce dla milionów brojlerów, a wyprodukowane z nich mięso mogłoby zaspokoić 10% rocznego spożycia drobiu przez wszystkich Polaków.

Inwestor uzyskał już większość potrzebnych pozwoleń i decyzji (oczekuje na pozwolenie na budowę od Starostwa Powiatowego w Końskich, inwestor nie ma także warunków zabudowy, które wydaje wójt gminy Słupia Konecka), a mieszkańcy protestują – pod akcją protestacyjną podpisało się już tysiąc osób. O sprawie szeroko informowaliśmy TUTAJ, a do tematu na pewno będziemy wracać.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *