REKLAMA

‚CREDO’ można obejrzeć online

W czwartek odbyła się internetowa premiera krótkometrażowego filmu „CREDO” Mikołaja Wróbla. Produkcję można obejrzeć na platformie YouTube. 

REKLAMA

„Zapraszam do oglądania filmu „CREDO”, który stworzyłem ponad dwa lata temu, będąc jeszcze w 3 klasie licealnej. Dziękuję wszystkim, którzy ciężko pracowali przy tym projekcie oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę produkcję. Chciałbym złożyć szczególne podziękowania osobie, której niestety nie ma już z nami, śp. Pani Ewie Józefczyk. Nigdy nie zapomnę z jakim entuzjazmem i serdecznością podeszła do tego projektu” – informuje Mikołaj Wróbel na swoim profilu na Facebooku.

„Credo” opowiada historię Tomka Bukowskiego, taryfiarza, który pracuje na nocnej zmianie. Mężczyzna ma kochającą żonę – Ewelinę. Bukowski posiada „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

REKLAMA

Zdjęcia kręcone były w województwie świętokrzyskim i w Warszawie. Autorem zdjęć do filmu jest Mateusz Śliwa – autor kilkudziesięciu dokumentów nagradzanych na festiwalach oraz teledysków dla takich postaci sceny hip-hopowej, jak: Tede, Liroy, Wzgórze Ya-Pa Trzy, Trzeci Wymiar, Pezet, Onar, Borixon. Za muzykę odpowiada Kamil Hamulczyk – utalentowany muzyk z Wrocławia. Za scenografię odpowiedzialny był Michał Lach – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Scenariusz i reżyseria to już praca Mikołaja Wróbla. – „<<CREDO>> to kolejna moja produkcja niezależna. Powstała wyłącznie z naszych środków, bez pomocy jakiejkolwiek instytucji. Pokazy w Warszawie i w Kielcach to pokazy przedpremierowe, a właściwą premierę film będzie miał na polskich i zagranicznych festiwalach. Przy produkcji filmu brała udział również spora grupa moich przyjaciół ze Stąporkowa oraz uczniowie z liceów i gimnazjów z całego powiatu koneckiego, którzy wystąpili jako statyści. W filmie pojawiła się również znana postać z polskich seriali i produkcji fabularnych: Mikołaj Roznerski” – opowiadał nam filmowiec.

Film został doceniony na 48. Independent Short Film Festival w Hollywood w Los Angeles. „Credo” otrzymało główną nagrodę w kategorii zdjęć. Produkcja otrzymała również dwie nominacje do Festival of Cinema NYC, w ramach którego odbyła się jej światowa premiera.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *