REKLAMA

Otwarcie DW 728 bez włodarzy gmin. Michał Pękala komentuje [wideo]

Długo wyczekiwana przez mieszkańców, gigantyczna inwestycja przebudowy ponad 16-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 728 na terenie gmin Radoszyce i Łopuszno dobiegła końca. W piątek 11 grudnia oficjalnie otwarto wyremontowany fragment jezdni. Na wydarzenie nie zostali jednak zaproszeni włodarze gmin, przez które przebiega trakt, a którzy przy jego budowie mieli swój udział.

REKLAMA

„Droga 728 to droga długo wyczekiwana przez naszych mieszkańców inwestycja, o którą zabiegali nie tylko obecni włodarze, ale również poprzedni, którzy starali się, żeby wybudować drogę dla naszych mieszkańców. Miała być ona bezpieczna i połączyć dwie zaprzyjaźnione gminy – Łopuszno i Radoszyce. To też droga, która spowoduje, że nasi mieszkańcy wzdłuż tej drogi poczują się bezpiecznie. Droga jest odebrana, piękna droga, z chodnikami, ścieżkami rowerowymi. Projektowaliśmy ją od 2014 roku, wtedy to zaczęliśmy robić koncepcję razem z gminą Łopuszno, w 2016 roku oddaliśmy ją dla naszych partnerów, Zarządu Województwa. Tam ponad 200 tysięcy złotych wspólnie z gminą Łopuszno zapłaciliśmy za tę naszą koncepcję” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Na otwarcie drogi nie zaproszono jednak włodarzy gmin, przez które przebiega wyremontowany fragment. Warto tutaj wspomnieć, że samorządy brały znaczący udział przy projektowaniu koncepcji przebudowy – koncepcję gminy Radoszyce i Łopuszno opracowały z własnych pieniędzy, organizowały także spotkania z mieszkańcami czy nawet oficjalną inaugurację budowy (więcej o tym TUTAJ). 

REKLAMA

„Owszem, nie byliśmy zaproszeni z panią wójt Ireną Marcisz, natomiast dla nas najważniejsze nie jest zaproszenie, ale ten efekt, który został zrealizowany. Zrobiliśmy to dla naszych mieszkańców. Jeśli miałbym ważyć zaproszenie na odbiór końcowy, a efekt, że została zrobiona ta droga to warto było zapłacić za tę drogę, zapłacić za projekt budowlany, bo pod kątem koncepcji gmina Radoszyce i gmina Łopuszno zapłaciła, warto było uczestniczyć razem z mieszkańcami w budowie tej koncepcji, warto było się spotykać z mieszkańcami w trakcie realizacji i teraz mamy piękny efekt nowo wybudowanej drogi […]  Nie wiem, dlaczego włodarze gmin Radoszyce i Łopuszno nie zostali zaproszeni. Nie doszła do nas informacja czemu nie zostaliśmy zaproszeni, trudno mi więcej na ten temat powiedzieć” – mówi nam Michał Pękala.

Burmistrz Radoszyc wyraża jednak wdzięczność tym, dzięki którym radoszyczanie mogą cieszyć się bezpieczną drogą.

„W tym miejscu chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli na spotkaniach koncepcyjnych, chciałem podziękować zarówno obecnej władzy w Zarządzie Województwa, ale również poprzednikom, bo to oni tę „kropkę nad i” postawili nad realizacją i początkiem naszej wspaniałej inwestycji” – dziękuje Michał Pękala.

Wartość całej inwestycji to ponad 84 miliony złotych, z czego dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wyniosło 59,5 miliona zł. Wykonawcą robót była firma STRABAG.

REKLAMA

2 thoughts on “Otwarcie DW 728 bez włodarzy gmin. Michał Pękala komentuje [wideo]

  1. do anżej panek pisze:

    widocznie nie są PiSokomuchami a jeśli są to nie dość aktywnie nawilżają jakiemuś lokalnemu kacykowi PiSokomuny

  2. ziomal pisze:

    Krótko i treściwie. ***** ***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *