REKLAMA

Owoc propagandy PRL odnaleziony w Pałacu Tarnowskich [foto]

Podczas remontu zachodniego skrzydła Pałacu Tarnowskich, który mieści się w Parku Miejskim w Końskich robotnicy co rusz trafiają na nowe odkrycia. Tym razem w pałacu znaleziono propagandowe tablice, rodem z PRL-u. 

REKLAMA

Burmistrz Obratański prezentuje kolejne pałacowe znalezisko.

Na początku prac w zabytkowym budynku odnaleziono mnóstwo przedmiotów i dokumentów pochodzących z okresu 20-lecia Międzywojennego, z czasów II Wojny Światowej oraz wczesnego PRL-u. Informowaliśmy o tym szeroko TUTAJ. I mimo tego, że budynek został już kilkukrotnie dokładnie sprawdzony to co jakiś czas pracownicy firmy wykonawcy wynoszą z niego nowe odkrycia. Tym razem to propagandowa tablica z czasów powojennych –„Jest ona skierowana do rolników i zachęca do takiego użytkowania gleby by z jej jednego kawałka osiągnąć jak najwięcej plonów” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Na tablicy widnieje opis „3 plony w 2-ch latach! Przez uprawę ozimych poplonów masz zielonki z wczesną wiosną!”„Co ciekawe tamtejsi twórcy przekazów byli bardzo oszczędni. Wykorzystana jest także druga strona tablicy, na której również znajdują się podobne porady rolnicze” – dodaje Obratański.

REKLAMA

Przypomnijmy, że remont skrzydła pałacowego potrwa do końca sierpnia bieżącego roku i być może zaskoczy nas jeszcze niejedno odkrycie związane z tym miejscem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *